Vragen? 0900 1200 200 (20 ct. per min.)

Wist u dat ondervoeding ook in Nederland voorkomt?

We weten wel dat ondervoeding wereldwijd een groot probleem is, maar wat velen niet weten is dat ook in ons eigen land ondervoeding bestaat! Zo blijkt uit onderzoek (door de Landelijke Prevalentiemeting Zorgproblemen) dat 15-25% van de mensen die geholpen wordt door de thuiszorg ondervoed is. En dat ook in ziekenhuizen en verzorgingshuizen maar liefst 25 % van de patiënten/bewoners ondervoed is.

De diëtsiten van Diëtheek zijn op veel plaatsen in Nederland actief met het screenen en behandelen van ondervoeding. Dat betekent dat zij in samenwerking met o.a. huisartsenpraktijken en apotheken door middel van een simpele test vaststellen of er er sprake is van ondervoeding. De test bestaat uit een aantal vragen en het meten van de armomtrek. Als uit de test blijkt dat er sprake is van ondervoeding, begeleiden zij de mensen door voedingsadviezen te geven en daar waar nodig speciale drinkvoeding en/of sondevoeding te adviseren.

In onderstaande plaatsen wordt er door de diëtisten gescreend:

- Groningen
- Deventer

- Purmerend

- Leiden

- Utrecht

 

Bekijk hier het filmpje over ondervoeding met onze diëtist Leonie den Engelsman. Zij zal uitleggen wat ondervoeding precies is en wat we er aan kunnen doen. Waar u op moet letten als u of iemand in uw omgeving ondervoed is en waarom het belangrijk is om snel te starten met voedingsadviezen.

http://www.mediaplanetonline.no/testing/mponline/mponline_view.php?id=2504

 

Bent u huisarts of apotheker en wilt u dat er in uw praktijk ook gescreend wordt op ondervoeding? Neem dan vrijblijvend contact met ons op via 073- 6122322 of info@dietheek.nl